Magdalena Wątrobińska (Wójcik)

Jestem absolwentką psychologii ogólnej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Studium Pedagogicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Obecnie pracuję jako terapeuta dzieci i młodzieży w Ośrodku dla Osób z Autyzmem EFFATHA w Krakowie. Prowadzę zajęcia indywidualne, grupowe oraz konsultacje z rodzicami.

Doświadczenie zdobywałam będąc stażystą m.in. w Poradni dla Dzieci z Autyzmem i Innymi Zaburzeniami Rozwoju w Krakowie, w Fundacji SYNAPSIS w Warszawie oraz pracując jako terapeuta w Pierwszym Niepublicznym Przedszkolu Fundacji SYNAPSIS.

Dwukrotnie brałam udział w organizacji Przeglądu Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera, który od pięciu lat odbywa się w krakowskim kinie Mikro. Podczas Przeglądu prezentujemy filmy poruszające tematykę spektrum zaburzeń autystycznych. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości oraz uwrażliwianie społeczeństwa na obecność osób odmiennie funkcjonujących (Strona Przeglądu na Facebooku)

W Ośrodku dla Osób z Autyzmem EFFATHA współorganizuję obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie (2 kwietnia).

Autyzm poznałam na trzecim roku studiów i od tej pory nie rozstaję się z nim na dłużej niż kilka dni. Nawet podczas urlopu czy choroby czytam „autystyczne” książki i oglądam „autystyczne” filmy:)

W wolnych chwilach gotuję i piekę, czytam (najchętniej hiszpańskojęzycznych pisarzy), oglądam dobre seriale i cieszę się tymi wolnymi chwilami:)

Paulina Zawadzka

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej  w  Warszawie na kierunku pedagogika specjalna, specjalność: pedagogika niepełnosprawnych intelektualnie oraz pedagogika wczesnoszkolna, a także studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej na  kierunku: „Od badań mózgu do praktyki psychologicznej”.

Pracę z osobami niepełnosprawnymi rozpoczęłam mając 14 lat, jako wolontariuszka. Swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując Polsce: w Stowarzyszeniu  „Tęcza”, w Centrum Twórczego Rozwoju Dziecka „Kleks”, w Fundacji SYNAPSIS,  w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” ,a także w Fundacji Kokonovo, a poza tym za granicą- biorąc udział w projektach w Wielkiej Brytanii, Portugalii, Grecji, Słowenii, Meksyku, Kostaryce, Stanach Zjednoczonych.

W kwietniu 2018 roku założyłam Fundację ARTONOMIA – miejsce, które w pracy z osobami ze spektrum autyzmu podkreśla autonomię oraz zakładanie potencjału w każdej osobie.

Poza pracą pedagoga specjalnego, prowadzę zajęcia ze studentami oraz liczne warsztaty dotyczące spektrum autyzmu w Polsce i za granicą, jestem autorką publikacji m.in.dla Szkoły Specjalnej, Głosu Pedagogicznego oraz Wydawnictwa PWN.

 Kocham podróże- największe piękno dostrzegam w różnorodności. Gdziekolwiek jestem, jest ze mną muzyka i aparat fotograficzny, ale najważniejsi są ludzie – obecność, rozmowy, spojrzenia, uśmiechy …

Zapraszam na stronę 🙂