Organizując I Międzynardową Konferencję NIC O NAS BEZ NAS, zaplanowałam rozpoczęcie cyklu spotkań, zwiększających społeczną świadomość oraz wiedzę na temat spektrum autyzmu, ale przede wszystkim dających przestrzeń do dialogu.

Po podsumowaniu konferencji i informacjach zwrotnych od uczestników wiemy, że wystąpienia 6 prelegentów: Agnieszki Stasiak, Antoniego Bohdanowicza, Agnieszki Warszawa, Marka Stankiewicza, Ewy Furgał, Jana Grzesiek oraz 2 video-wystąpienia z zagranicy: Caui Ferreira oraz Danny Raede, pomogły osobom w spektrum, rodzinom, życiowym partnerom, nauczycielom i specjalistom. Zapoczątkowały realne zmiany: oferty pracy, spotkania dorosłych w spektrum autyzmu z rodzicami dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera, warsztaty w szkołach, konsultacje indywidualne- wszystko, by zwiększać akceptację neuroróżnorodności.

Koncepcja spotkań NIC O NAS BEZ NAS zakłada, by angażować do rozmów, wystąpień, dzielenia się doświadczeniami, jak najwięcej osób ze spektrum oraz ich bliskich. Podkreślamy, że każdy jest indywidualnością – to , co pomoże jednej osobie, nie musi działać w innym przypadku. Nasz model daleki jest od krytykowania lub prezentowania metod i podejść terapeutycznych, przekonywania do diet czy specjalistycznych zajęć dodatkowych – jest okazją do otwartej rozmowy.

Fundacja ARTONOMIA zaprasza wszystkich, który chcą rozmawiać, słuchać, dzielić się doświadczeniem i poszerzać własną wiedzę na temat spektrum autyzmu na BEZPŁATNE spotkania!!

Gościem pierwszego spotkania będzie Sylwia Niemowna- Bagińska, która tak opowiada o swojej działalności:

„Miki Little Aspie to społeczność ludzi AspiePozytywnych. Nastawionych na propagowanie pozytywnego przekazu spektrum autyzmu. Strona na Facebooku jest miejscem gdzie rodzice dzieci w spektrum, ich rodziny, przyjaciele oraz środowisko komunikuje się. Poprzez interakcję tworzymy sieć połączeń miedzyludzkich. Informujemy, pomagamy. Tworzymy treści i hasła oraz przekaz, który pomaga w świadomości autyzmu. W naszym środowisku neuroroznorodnosc jest traktowana jako naturalne cechy czlowieka oraz możliwości wykorzystania naszego potencjału aby ludzie w spektrum i ich rodziny mogły odnaleźć siebie w otaczajacej rzeczywistości. Jestesmy Za integracją. Zawsze dążymy do dialogu miedzypokoleniowego i szacunku.”

Zapraszamy: 26 lipca 2018, godz. 16.30, Kawiarnia „Życie jest fajne”, Warszawa

Prócz spotkań NIC O NAS BEZ NAS wszystkie działania fundacji mają  założenia, podkreślające rolę Autonomii. Prowadzimy bloga- autyzm-blog.pl , konsultacje indywidualne dla osób w spektrum autyzmu, dzieci, rodziców, prowadzimy warsztaty  oraz szkolenia paulinazawadzka.com

Skąd nasze logo? Właśnie z piękna neuroróżnorodności, a oto nasze inspiracje:

kobieta i mężczyzna/ czarne i białe/ yin and yang/ jasne i ciemne/ woda i ogień/pozytywne i negatywne/ różnice i podobieństwa/ zaburzenia i mocne strony/ akceptacja i autonomia to sztuka życia w harmonii.
Jesteśmy różni i to jest super!!!