Adam. Świetny film, z nietypowym dla Hollywood zakończeniem.

„Adam” jest niebanalnym filmem opowiadającym historię znajomości mężczyzny z zespołem Aspergera i Beth, która zakochuje się w tym interesującym człowieku.

Krótko o fabule

W filmie tym znajdziemy dużo ciepła, naiwności i humoru. Adam także próbuje żartować;)

Adam, dorosły mężczyzna z zespołem Aspergera, traci najbliższą osobę- swego ojca.  Następnie traci pracę, dzięki której mógł zatrzymać mieszkanie. W międzyczasie poznaje Beth, która właśnie wprowadziła się do tej samej kamienicy.

Adam nie jest łatwym rozmówcą, sąsiadem, przyjacielem, chłopakiem. Jednak Beth ucząc się obsługi Adama, odkrywa jego fascynujące zainteresowania, ciepło i potrzebę bliskości.

Beth wyjaśnia Adamowi zawiłości funkcjonowania ludzi, natomiast chłopak dzieli się z nią swoją bogatą wiedzą na temat funkcjonowania kosmosu.

Warto zobaczyć trailer:

Bonus: wywiad z Hugh Dancy’m, tytułowym Adamem

Po obejrzeniu filmu bardzo polecam zobaczenie krótkiego wywiadu z odtwórcą głównej roli, Hugh Dancy’m. Przedstawiciel organizacji AUTISM SPEAKS rozmawia z aktorem na temat odgrywanej przez niego postaci.

Hugh Dancy zwrócił uwagę, że bardzo ważne w graniu osoby z zespołem Aspergera jest nieprzerysowanie postaci. Według mnie udało mu się zachować umiar i nie przedstawić Adama w sposób nienaturalny, przekłamany.

Część osób z zespołem Aspergera mogłaby zarzucić aktorowi, że pewne zachowania przez niego zagrane nie są charakterystyczne dla osób z takimi trudnościami. Hugh Dancy podkreślił, że zagrał konkretną postać, Adama, a nie zbiór osób z zespołem Aspergera.

Aktor dodał, że nie inspirował się żadną konkretną osobą. Miał możliwość poznać osoby z ASD i na tej podstawie przygotować do grania swojej roli.

Koniecznie zobaczcie!

Zdjęcie: Plakat filmu